Турбота про маленьку дитину - це завжди приємно та клопітно. Але в щільному графіку молодих мам і тат ще потрібно знаходити час для приготування їжі, прибирання квартири, вирішення інших важливих щоденних проблем. Як зробити так, щоб малюк постійно перебував у безпеці, навіть якщо він не на руках матері чи в ліжечку? У такій ситуації ідеальним рішенням стане покупка дитячого манежу. Керівництво з вибору манежу для молодих батьків допоможе вибрати якісний, безпечний виріб, у якому дитина проводитиме час із великим задоволенням.

З якого віку можна дитину класти у манеж?

Деякі батьки сумніваються у необхідності купівлі манежу. Чи потрібний манеж дитині? Вирішувати це питання мають лише тати та мами. Фахівці впевнені в тому, що просте пристосування не лише серйозно полегшує матері процес виховання, а й допомагає розвинути у малюка самостійність.

Манеж для новонароджених може знадобитися у віці 6 місяців, коли діти починають повзати. Привчати немовлят до знаходження в манежі потрібно поступово:

  • почати найкраще з 10 хвилин
  • щоразу трохи збільшувати часовий проміжок
  • максимальна кількість часу не повинна перевищувати 90 хв.

Безпечний ігровий майданчик дозволить дитині активно розвиватися, пізнавати навколишній світ.

Вид манежу: як правильно вибрати найбільш підходящий

Найбільш затребуваними у покупців вважаються два різновиди дитячих манежів:

  1. ігрові. Класичний, добре знайомий усім варіант, що надає малюку повну свободу дій. Прекрасний вибір для дітей із активною поведінкою. Повністю захищає від випадкового травмування під час гри. Найчастіше виготовляється із напівпрозорої тканини-сітки, що дозволяє вести спостереження за дитиною. Має значні габарити, займає багато місця у кімнаті.
  2. ліжечка. Універсальний варіант манежу трансформера відрізняється наявністю багатьох функцій та великою надійністю. Після зняття верхньої колиски ліжко легко перетворюється на ігровий манеж. До основних особливостей відноситься можливість створення зони для ігор навіть на невеликій площі. Заощаджує кошти: за одну ціну покупець отримує два вироби. Підходить для дітей до досягнення віку 3-4 років. Часто поставляються разом із додатковими аксесуарами: дугою з іграшками, механізмом для заколисування. Манеж-ліжечко має невелику вагу. Виріб можна транспортувати поодинці у зручне місце на кухні, спальні, вітальні.

Стандартний розмір круглого манежу висотою 74 см у розкладеному стані зазвичай складає 100смх100см. Виробники також пропонують моделі з більшими параметрами, наприклад, 116смх116см.

Манеж якої форми вважається кращим? Трикутні та трапецієподібні манежі ідеально встають у кут приміщення, прямокутні займають мало місця, а квадратні, круглі та багатокутні надають малюкові більше простору для ігор. Зручними вважаються манежі з кільцями, за які дитина зможе схопитись, встаючи. Типи стінок (бортиків) манежу бувають різними: сітчасті, із тканини з віконцями, дерев'яні, пластикові, надувні.

Як правильно вибрати дитячий манеж: на що звернути увагу

Після ознайомлення з основними видами манежів необхідно перейти до інструкції щодо вибору дитячого манежу для молодих батьків України. Поради професіоналів допоможуть не припуститися помилок і зробити максимально правильний вибір. На які моменти слід звернути особливу увагу:

  • стійкість має бути ідеальною. Інакше під час гри манеж може перевернутися, налякати чи травмувати малюка.
  • достатня висота бортиків не дозволить дитині вилазити чи випадати з манежу. Зазвичай фахівці рекомендують купувати пристрої заввишки не менше 80 см
  • форма. Добре, якщо у манежа округла або прямокутна форма. Обидві однаково добре заощаджують місце у приміщенні. У малогабаритних квартирах найбільш вдалим придбанням стане манеж кутової форми
  • матеріал, з якого виготовлено виріб, повинен бути практичним, міцним, що легко піддається пранню. Не варто купувати манежі з клейонки, що відшаровується - малюк може випадково взяти шматочок в рот і подаватися
  • каркас – із міцного пластику, металу. До комплекта входять спеціальні м'які накладки, що зберігають від травм.
  • невеликий розмір сіток, щоб малюк у них не зміг заплутатися.

Прості поради досвідчених фахівців допоможуть покупцям швидко визначитися з остаточним вибором і купити дитячий манеж, що ідеально підходить.

Дитячі манежі: рейтинг найкращих

У добірку топ-5 найкращих манежів увійшли такі товари:

  1. Baby Design SIMPLE 03 (Польща). Зручне ліжко-манеж приємних м'яких кольорів (4 варіанти) припаде до душі хлопчикам та дівчаткам. Виготовлена ​​із пластику та тканини. Наявність коліс дозволяє легко транспортувати виріб у будь-яке місце. Компактні розміри добре підходять для малогабаритних квартир. Вага – 8,7 кг.
  2. Baby Design DREAM NEW 03 (Польща). Манеж ліжко призначене для дитячого відпочинку та ігор. Простий у складанні, компактний. Другий рівень у вигляді ліжечка відстібається. Постачається з ростоміром, знімним столиком для сповивання, дугою з іграшками. Можна використовувати для новонароджених віком до 6 місяців. На вибір пропонується 5 кольорів: білий, рожевий, блакитний, сірий, зелений.
  3. Baby Design PLAY UP 2020 04 (Польща). Цей чудовий, безпечний манеж, схвалений Інститутом матері та дитини, допоможе малюкові опанувати навички встання та ходьби. Обладнаний спеціальними ручками, що дозволяють підтягуватись у положення «стоячи». Відрізняється оригінальним дизайном, різноманітними кольорами. Доповнений захисними елементами, стабільними ніжками, матрацом, сумкою для перенесення.
  4. Багатофункціональне ліжко-манеж із пеленатором Kinderkraft Joy (бренд Польща, виробництво Китай) – ідеальне рішення для поїздок, подорожей та щоденного використання будинку. Підходить для сна, відпочинку та ігор. Оснащується системою швидкого складання/розкладання з подвійним захистом від складання. У комплект поставки входить багато аксесуарів.
  5. Манеж CARRELLO Polo+ CRL-11606 (Польща), виготовлений із пластику та текстилю, відрізняється надійністю та практичністю. Виготовлений із матеріалів високої якості. Зручна, безпечна конструкція, тверде дно, кути захищені спеціальними накладками. Батьки можуть спостерігати дитину через прозорі бічні стінки. Легко складається у дорожню сумку. Займає мінімум місця.

Після ознайомлення з посібником з вибору дитячого манежу кожен з батьків зможе самостійно підібрати найбільш підходящий, ідеальний варіант для ігор та відпочинку дитини.