При виборі коляски для малюка батькам доводиться керуватися багатьма критеріями. Деякі вважаються другорядними, інші, вкрай важливі для надійної, тривалої експлуатації виробу. Які колеса краще в дитячій колясці, як їх правильно вибрати, на що звернути особливу увагу: про це йтиметься у публікації.

Що потрібно знати під час вибору коляски?

Основні моменти, на яких обов'язково слід зафіксувати увагу при виборі та купівлі коляски для новонародженого:

  • виріб має бути якісним, виготовленим із міцного пластику або металу
  • краще, якщо у коляски виявляться компактні розміри та невелика вага
  • велика комфортна люлька дозволить малюку зручно розміститися у будь-яку пору року
  • наявність спеціальних п'ятиточкових ременів – запорука безпеки дитини
  • надійні колеса легко проходять по будь-якій поверхні
  • сучасні матеріали, використані в оббивці, збільшують зносостійкість виробу
  • знімні чохли зроблять догляд за коляскою набагато простішим
  • різні аксесуари (об'ємний кошик для покупок, дощовик, накидка на ніжки, антимоскітна сітка, сумка для мами тощо) значно полегшують догляд за малюком.

Самостійний вибір може виявитися достатньо скрутним, через відсутність спеціальних знань та практичних навичок. Тому при купівлі дорогого виробу слід покладатися на думку досвідчених фахівців.

Якими бувають колеса у дитячих колясок

Колеса - дуже важлива частина будь-якої коляски. Саме від них залежить, чи коляска може вважатися справді ідеальним засобом пересування, приносити татам і мамам виключно позитивні емоції. Використані в них матеріали безпосередньо впливають на плавність руху та прохідність різних дорожніх покриттях.

Усі колеса поділяються на дві великі групи: надувні та не надувні. Перевагою надувних вважається якісна гума, що знижує тряску на нерівній дорозі. Мінус надувних коліс у колясці - необхідність підкачування, можливість проколів та заміни на нові. Не надувні колеса виготовляються у трьох видах:

  1. гелієві на вигляд нагадують гумові колеса. Однак вони відрізняються більшою зносостійкістю, не вимагають регулярного вимірювання ступеня накачування. Рідко проколюються. Прогулянкова коляска з гелевими колесами користується великою популярністю у покупців
  2. прогумовані (або поліуретанові) покращують конструктивні особливості дитячої коляски, характеризуються гарною амортизацією та маневреністю. Ідеально показали себе у використанні на асфальтованих міських тротуарах
  3. зі спіненої гуми (або EVA) мають мікропористу структуру, як у ортопедичному взутті. Завдяки високій еластичності, м'якості та пружності легкий матеріал чудово зарекомендував себе у виробництві колясок для дітей.
  4. Каучукові відрізняються від інших видів коліс найменшою вагою, підвищеною зносостійкістю, захистом від проколів. Недолік полягає в тому, що каучукові колеса погано просуваються засніженою дорогою
  5. пластикові колеса, які використовують у візках 2 в 1 та прогулянкових моделях-тростинах. Вони не витримують значних навантажень, хоча й відрізняються гарною маневреністю.

Неможливо дати вичерпну відповідь, які саме колеса найкраще підходять для дитячого візка: гелеві, надувні, гумові чи EVA? Усі вони вважаються вартими уваги. Головне, щоб колеса точно відповідали запитам покупців.

Які колеса краще в дитячому візку: розмір та поворотність

Найкращим варіантом є коляски з колесами великого розміру. Ідеально підходящий діаметр становить від 25 см до 30 см. Середні та маленькі колеса не дозволяють легко пройти по засніженій або слизькій поверхні. Великі дуже зручні при русі, але займають досить багато місця в приміщенні, роблять вагу коляски важчою на 3-5 кг. Немає сенсу вибирати збільшені колеса у випадку, якщо дитячу коляску планується використовувати виключно у міських умовах.

Хорошим вважається варіант, коли на колясці встановлені комбіновані колеса з м'яким ходом і хорошим накатом: великі ззаду, трохи менше попереду. У разі потреби їх легко можна замінити на нові. Ціна на комбіновані колеса цілком доступна кожному.

Які колеса кращі: поворотні чи ні? У більшості сучасних колясок виробники встановлюють не класичні, а поворотні передні колеса. До плюсів поворотних коліс відносяться:

  • висока маневреність: допомагає без проблем виконувати розвороти у вузьких отворах
  • відмінна керованість дозволяє повертати коляску в різні боки, не докладаючи значних зусиль
  • мобільність та можливість керування однією рукою
  • компактні розміри, невелика вага.

Колеса з повним поворотом особливо зручні в літній період для прогулянок рівними стежками.

Догляд за колесами, регулювання, заміна

Будь-які колеса потребують регулярного огляду та технічного контролю. Дитячі коляски коштують досить дорого, тому їх краще своєчасно ремонтувати, щоб зненацька не залишитись без транспортного засобу. Наведемо деякі поради, які допоможуть самостійно підтримувати колеса у робочому стані:

  1. з регулярністю один раз на місяць змащуйте колеса за допомогою силіконового спрею
  2. надувні колеса не можна перекачувати, тому що це призводить до їх розриву від надто високого тиску
  3. зовні зношені колеса підлягають негайній заміні. Нові колеса всіх видів можна купити в магазинах, які торгують дитячими колясками
  4. завжди очищайте поверхню коліс після прогулянки піском або брудом. Колеса миють звичайною водою, без використання хімічних засобів
  5. рекомендується регулярне очищення від пилу, бруду, сміття. Інакше колеса та вузли почнуть скрипіти, а рух коляски серйозно ускладниться.

Нерідкі ситуації, коли під час поїздки коляску починає відводити убік. Причиною всьому – різний тиск у колесах. Щоб виправити положення, спочатку перевірте всі чотири колеса. Потім правильно відрегулюйте та підкачайте колеса там, де це необхідно.

Колеса на колясці для дітей можна і потрібно міняти. Вони зношуються і ламаються швидше за інші вузли через постійне велике навантаження. Найчастіше до цього схильні колеса надувні. Рекомендується завжди мати в запасі змінні колеса, щоб заміна не стала великою проблемою.